بذر زعفران در مشهد بدون آب رشد می کند

بذر زعفران در مشهد می تواند رشد زعفران شما را چند برابر کند.

زعفران نه تنها یک گل جذاب، بلکه یک گیاه دارویی است که در پزشکی کاربرد فراوانی دارد. علاوه بر این، این گیاه اغلب در صنایع غذایی به عنوان رنگ یا ادویه استفاده می شود.

زعفران گیاهی چند ساله است که ارتفاع آن بین 25 تا 35 سانتی متر است. با وجود یک ساقه کوتاه شده و یک گل بنفش قیفی شکل مشخص می شود.

کلاله نارنجی که روی یک ساقه کوتاه قرار دارد به گل اصالت می بخشد. ساقه این گیاه به دو یا سه برگی تبدیل می شود. این گیاه در اوایل بهار (اسفند تا فروردین) شروع به گل دادن می کند.

بنه این گیاه با بهبود سالانه مشخص می شود. هر سال یک لامپ جدید در بالای لامپ قدیمی ظاهر می شود.این به این دلیل است که میزان رشد گیاه به طور مستقیم به تعداد روزهای قمری بستگی دارد.

روی یک بوته از این گیاه، به طور معمول، یک گل بنفش وجود دارد. گاهی اوقات گل و سفید وجود دارد. زعفران به طور کامل در خاک حاصلخیز رشد می کند. از این رو گاهی به آن شاخص خاک نیز می گویند.

گلدهی با وجود برگ ها و جوانه های باریک مشخص می شود. برداشت زعفران بسیار دشوار است. گل های آن در عرض یک روز پژمرده می شوند، بنابراین اغلب (گاهی چند بار در روز) جمع آوری می شوند.

همچنین فرآیند برداشت و عدم گلدهی طولانی مدت گیاه (یک تا دو هفته) را پیچیده می کند. زعفران گیاهی نسبتاً مقاوم در برابر سرما است، بنابراین ارزش پوشاندن و گرم کردن آن برای زمستان را ندارد.

این، برعکس، می تواند منجر به مرگ گیاه شود.بین پیازهای زعفران 10 تا 15 سانتی متر اتساپ درست می کنیم. نکته مهم عمق کاشت است، کاشت پیاز زعفران در عمق 10-15 سانتی متری توصیه می شود.

عمق کم ما را با گل های کوچک تهدید می کند که باعث کاهش عملکرد زعفران می شود. کاشت عمیق تر باعث ایجاد جوانه های بزرگ اما کمیاب می شود.

کاشت را می توان پس از بارندگی انجام داد، زمانی که خاک مرطوب است، آبیاری کروکوس ها در مرحله خواب توصیه نمی شود.