از کارتریج رنگی لیزری برای ساخت خانه ای شیک استفاده کنید

بسیاری از ما از خرید پرینترها خودداری کرده‌ایم، از ترس هزینه بالا، اما همانطور که مشخص است، آنها مقرون به صرفه هستند. شما می توانید به راحتی یک چاپگر لیزری، جوهر افشان یا مخزن جوهر با کارتریج رنگی لیزری را در خانه بدون هزینه زیاد راه اندازی کنید. چاپگرهای خانگی ارزان هستند، اما ما اغلب هزینه چاپ را نادیده می گیریم. چاپگرها بر روی انواع مختلف جوهر کار می کنند.
به عنوان مثال، چاپگرهای لیزری از پودری به نام تونر استفاده می کنند در حالی که چاپگرهای جوهرافشان از جوهر مایع مبتنی بر رنگ استفاده می کنند. شناخت انواع کارتریج ها به شما کمک می کند از آنها به طور موثر استفاده کنید و در نتیجه هزینه چاپ را کاهش دهید. حتی می تواند به شما در انتخاب چاپگر مناسب برای نیازهایتان کمک کند.

پرینترهای لیزری از کارتریج‌های تونر استفاده می‌کنند که به عنوان تونر چاپگر نیز شناخته می‌شود که جوهر مبتنی بر پودر است. از ذرات پلاستیکی ریز، کربن سیاه و سایر عوامل رنگی ساخته شده است. تونر با استفاده از یک درام باردار الکترواستاتیک به کاغذ منتقل می شود و توسط غلتک های گرم شده روی کاغذ ذوب می شود.

پرینترهای لیزری معمولاً در ادارات استفاده می شدند، اما بسیاری از کاربران خانگی به دلیل مقرون به صرفه بودن آنها را در نظر می گیرند. شارژ مجدد این کارتریج ها مقرون به صرفه است و برخی از پرینترهای لیزری حتی رنگی چاپ می کنند. کارتریج تونر دارای دو جزء اصلی است، درام و غلتک. انتظار می رود این قطعات تا 3 تعویض تونر به راحتی کار کنند.

 با فرسوده شدن این قطعات کیفیت چاپ کاهش می یابد، اما قابل تعویض هستند. بسیاری از برندهای عمومی نیز کارتریج های تونر را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهند. جوهر تونر نیز خشک نمی شود حتی اگر چاپگر برای مدتی استفاده نشود. این امر باعث می شود که چاپگر لیزری بسیار ارزان تر از پرینترهای جوهرافشان باشد.

چاپگرهای لیزری عمدتاً برای چاپ اسناد سیاه و سفید استفاده می شوند. انتظار می رود که آنها نزدیک به 1500 صفحه را روی یک کارتریج چاپ کنند. این چاپگرها نتایج تمیزتری را ارائه می دهند زیرا تونر صفحه را در طول فرآیند چاپ خیس نمی کند. پرینترهای لیزری رنگی نسبت به اکثر پرینترهای جوهر افشان و مخزن جوهر مدرن، طیف رنگ کمتری تولید می کنند. آنها از چهار رنگ تونر استفاده می کنند – فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه.